Piece na pellet - ekologicznie i nowocześnie

nowoczesny piecna pelet

Pellet, a więc sprasowane odpady drewniane takie, jak trzciny i wióry, cieszy się coraz większą popularnością. W zdecydowanej większości przypadków znajduje on zastosowanie jako materiał, który można wykorzystać do ogrzewania domów, okazuje się jednak, że liczba urządzeń, w których znajduje zastosowanie, rośnie systematycznie.

Już od pewnego czasu mówiąc o nich mamy na myśli również duże piece wykorzystywane jako kotły CO przeznaczone do ogrzewania całych domów. Na uwagę zasługuje niska cena pelletu oraz jego wydajność. Oba czynniki sprawiają, że korzystanie z niego może wiązać się ze sporymi oszczędnościami.

Gdy w centrum naszego zainteresowania znajdują się kotły na pellet, bez trudu odkryjemy jeszcze jeden charakterystyczny dla nich atut. Nie da się przecież zaprzeczyć, że są one wyposażone w rozwinięte systemy automatyczne. Dzięki temu można liczyć na ogrzewanie, które odpowiada zapotrzebowaniu typowemu dla konkretnego pomieszczenia, a to oznacza, że nie jest w nim zbyt ciepło albo zbyt zimno, co dość często bywa problemem mieszkańców.

wolnosotojący piec na peletPellet nie musi być zresztą wykorzystywany nie tylko w kotłach CO, ale również w tych piecach i piecykach, które nie mają do spełnienia tej funkcji. Okazuje się przy tym, że piec na pellet nie tylko dogrzewa połączenie, ale wpływa pozytywnie na jego atrakcyjność wizualną, ciekawy wygląd jest bowiem jednym z jego znaków rozpoznawczych.

Wolnostojące piece na pellet cieszą się szczególną popularnością. Nie jest ona przypadkowa, mówimy bowiem o rozwiązaniu w szczególny sposób podobającym się osobom marzącym o kominku, a jednocześnie pozbawionym odpływu kominowego. Oczywiście, podobne udogodnienie musi być charakterystyczne także dla pieca na pellet, tu jednak sprawdza się nawet niewielka rura, a jedynym warunkiem jest wykonanie jej z materiałów odpornych na działanie kwasu.

Osoby, które sięgają po piecyki na pellet zachwycają się także ich intuicyjną obsługą oraz wysokim stopniem automatyzacji. Mówimy o rozwiązaniu działającym w sposób niemal bezobsługowy, ingerencja człowieka jest zaś ograniczona do minimum.

Opublikował

Milena Grodzicka

Projektant instalacji sanitarnych