Na co zwracać uwagę wybierając piecyk wolnostojący zamiast kominka?

piecyk wolnostojący

Wiele osób zastanawia się czy piecykiem wolnostojącym będziemy w stanie zastąpić kominek. Jak się jednak okazuje to rozwiązanie bardzo dobrze się sprawdza jako dodatkowe źródło ciepła. Będzie można je wykorzystać w momencie, gdy na kominek brakuje nam miejsca, albo strop jest za słaby, by z kominkiem sobie poradzić.

Warto więc dowiedzieć się o piecykach na drewno jak najwięcej. Piecyki nie są w stanie zapewnić tak dużej ilości ciepła jak tradycyjne palenisko. Nie będą się nadawały do tego, by stać się podstawą całego ogrzewania w domu. Można jednak cieszyć się tym, że wyglądają bardzo dobrze i dzięki nim możemy w domu podziwiać widok płomienia.

nowoczesny piec wolnostojącyZakup takich piecyków sam w sobie powinien dać nam dużo satysfakcji i nie będzie problemem dla nas nawet fakt, że wzornictwo tych piecyków i możliwości wyboru są mocno ograniczone. Tylko od nas zależy oczywiście jak duży piec w swoich wnętrzach będziemy chcieli zastosować. Gdy nie mamy dużo miejsca znajdzie się nawet piec, który wielkością będzie podobny do odkurzacza. Sprawdza się doskonale w małych mieszkaniach.

Piecyk taki będzie można potraktować jako mebel i zawsze będzie się go dało zabrać ze sobą, gdy pojawi się konieczność opuszczenia domu. Rozwiązaniem na pewno bardzo ciekawym są drzwiczki ze szkła w takich piecykach, dzięki czemu mamy możliwość patrzeć na piękny płomień. Jest to pewne rozwiązanie, które ma nam nawiązać do tradycyjnego kominka.

Jeśli chcemy mieć najlepsze możliwości grzewcze takiego sprzętu to wydaje się, że dobrze sprawdzi się piecyk żeliwny, który długo trzyma ciepło. Jeśli stawiamy na estetykę delikatniej i lepiej zaprezentuje się piecyk stalowy. Trzeba także dopasować w odpowiedni sposób moc takiego piecyka do własnych potrzeb. Jeśli nasza wiedza w tym zakresie będzie ograniczona to warto korzystać z pomocy specjalisty.

Opublikował

Adam Skoczylas

Specjalista-monter ogrzewania, klimatyzacji i urządzeń sanitarnych.