Wolnostojący piecyk na drewno - przegląd zalet

piecyk wolnostojący drewno

Pytanie o to, czy piecyk wolnostojący jest w stanie zastąpić klasyczny kominek pada coraz częściej. Coraz częściej można też przekonać się o tym, że uzyskanie na nie odpowiedzi twierdzącej jest jak najbardziej realne. Nie jest to przecież rozwiązanie mniej wydajne, może być przy tym wykorzystywane jako źródło dodatkowego ogrzewania wszędzie tam, gdzie metraż jest niewielki, a klasyczny kominek nie ma racji bytu już choćby z przyczyn technicznych.

piecyk zamiast kominkaNaturalnie, powinniśmy mieć świadomość tego, że porównanie piecyków tego typu oraz kominków może nas nieco skonfundować, gdy bowiem mamy do czynienia z piecykami, musimy liczyć się z tym, że nie będą nam one w stanie zagwarantować równie dużej ilości ciepła. Za ich pośrednictwem z pewnością nie da się ogrzać całego mieszkania, zawsze możemy jednak cieszyć się ich wyglądem i niepowtarzalnym widokiem płonącego ognia.

Zakup kominków może cieszyć również dlatego, że jest w stanie usatysfakcjonować nawet osoby najbardziej wybredne wówczas, gdy w grę wchodzi tak ich wzornictwo, jak i kolorystyka. Owszem, w sprzedaży nie brakuje pieców uniwersalnych, które można wykorzystywać bez względu na to, z jakim rodzajem wnętrza mamy do czynienia. Popularne są jednak również piecyki wolnostojące, które nawet w gustownym salonie będą wyglądały tak, jak gdyby zostały stworzone jedynie po to, aby się w nim pojawić.

Nie ma też żadnych ograniczeń, które odnosiłyby się do ich wielkości. Najmniejsze piecyki tego typu przywodzą na myśl niewielki odkurzacz, można więc wykorzystywać je nawet w tych pomieszczeniach, w których o klasycznym palenisku nie może być mowy. Jeśli jednak nie jesteśmy zwolennikami minimalizmu, możemy liczyć również na piece, które mają kilka metrów wysokości. Wielkość piecyka nie wpływa przy tym na jego mobilność.

Opublikował

Milena Grodzicka