Piece wolnostojące jako alternatywa dla kominka

piec wolnostojący zamiast kominka

Choć kominki cieszą się ogromną popularnością, wiele osób nie może sobie na nie pozwolić. Na szczęście, nie jest to wcale problem aż tak poważny, jak można byłoby się tego spodziewać, coraz częściej bowiem alternatywą dla kominka okazuje się piec wolnostojący.

nowoczesny piec wolnostojącyNowoczesne piecyki tego typu nie są wcale mniej wydajne niż klasyczne paleniska, nie można przy tym nie docenić tego, że stanowią źródło dodatkowego ogrzewania wykorzystywane wszędzie tam, gdzie problemem jest nie tylko niewielki metraż, ale i dość słabe stropy, a więc nie ma szans na instalację kominka w jego klasycznym wydaniu.

Oczywiście, piecyki na drewno nie mogą zagwarantować nam tego ciepła, które utożsamiamy z klasycznym kominkiem. Nie jest to jednak również ich cel, przez cały czas mamy bowiem na myśli rozwiązanie, które jest tworzone po to, aby dogrzewać, a nie ogrzewać całe mieszkanie. Okazuje się przy tym, że piecyki mają szereg innych atutów, wśród których na szczególną uwagę zasługuje charakterystyczna dla nich atrakcyjność wizualna.

Ich niewielkie rozmiary także należą do czynników, których nie można ignorować, piecyk wolnostojący sprawdza się bowiem wszędzie tam, gdzie o klasycznym kominku nie może być mowy. Warto mieć na uwadze i to, że wielkość wspomnianych piecyków może zostać dopasowana do naszych indywidualnych potrzeb, w sprzedaży dostępny bowiem jest ich ogromny wybór. Najmniejsze nie zajmują nawet metra kwadratowego, nie brakuje jednak i takich, które są w stanie dogrzać przestrzeń, dla której charakterystyczny jest imponujący rozmiar.

Zalety pieców wolnostojących dają o sobie znać także w przypadku przeprowadzki, urządzenie tego typu można bowiem bez trudu zdemontować, a następnie zabrać ze sobą dostosowując do potrzeb nowej lokalizacji.

Opublikował

Jerzy Nakonieczny

Specjalista w zakresie instalacji centralnego ogrzewania